Představení společnosti

Firma MBNS – International, spol. s r.o. byla založena v Brně v roce 1995 a navázala na činnost firmy MBNS spol. s r.o. joint venture, společného československo-sovětského podniku, který působil v oblasti dodávek zařízení pro chemický a petrochemický průmysl již od roku 1990.

Od počátku naší činnosti se zabýváme zajišťováním potřeb provozovatelů chemického, petrochemického, plynárenského a ropného průmyslu při dodávkách náhradních dílů, opravách, rekonstrukcích a modernizacích stávajících provozů. Hlavním teritoriem naší působnosti byly země SNS, zejména pak Uzbekistán, Turkmenistán, Rusko a Ukrajina.

V letech 2001 – 2003 jsme úspěšně realizovali náš doposud největší projekt, dostavbu jednotek na výrobu kyseliny dusičné o výkonu 360 tis. t/r a dusičnanu amonného o výkonu 450 tis. t/r na PO AZOT, Fergana v Uzbekistánu. Celková hodnota projektu činila 50,66 mil. USD a pro uzbeckého zákazníka jsme ve spolupráci s EGAP a ING Bank zajistili financování ve výši 100% hodnoty kontraktu.

V rámci privatizace Královopolské strojírny Brno jsme koncem roku 2003 odkoupili část výrobního areálu, dříve nazývaného speciální chemie, ve kterém se v letech 1960 až 1999 vyrábělo zejména zařízení pro jaderné elektrárny a provozy s vysokými požadavky na materiály, kvalitu zpracování a čistotu prostředí. Odkoupenou část výrobního areálu jsme kompletně zrekonstruovali a zmodernizovali. Výrobní areál MBNS se nyní rozkládá na celkové ploše více než 40 tis. m2, z toho zastřešená výrobní plocha činí cca 17 tis. m2.

V současnosti nabízíme svým zákazníkům rozsáhlé výrobní možnosti. Jedná se o výrobu trubkových pecí, radiačních a konvekčních hadů, tlakových nádob, kolektorů, potrubí, těžkých ocelových konstrukcí a dalšího zařízení pro chemický, petrochemický, plynárenský, rafinérský průmysl, energetiku a další průmyslová odvětví. Našimi hlavními trhy jsou Česká republika, EU, Střední východ a země SNS.

Nabízíme rovněž rekonstrukce a modernizace chemických a petrochemických jednotek. S touto činností máme dlouholeté zkušenosti a jsme schopni zajistit jejich realizaci včetně financování.

MBNS – International, spol. s r.o.
Křižíkova 2984/68f
612 00 Brno, Czech Republic

mbns@mbns.cz
tel.: +420 533 339 200
fax: +420 533 339 210

QMSQMS